Πρακτικό Ανάθεσης Πολυήμερης Εκδρομής Γ΄Τάξης ΓΕΛ Πάργας στην Ιταλία από 23/11/2017 έως 29/11/2017

ΠΡΑΞΗ 5η /23-10-2017

Στην Πάργα και στο Γραφείο του Γενικού Λυκείου Πάργας σήμερα 23-10-2017 ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:45 συνεδρίασε η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών για την πολυήμερη εκδρομή της Γ΄ Τάξης στην Ιταλία και την επιλογή της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη, η οποία έχει συγκροτηθεί με τη με αρ. 4/19-10-2017 πράξη της Δ/ντριας του ΓΕΛ Πάργας με παρόντα μέλη :

1.Πρόεδρος:Η Δ/ντρια Γκίκα Αγγελική

2.Μέλη: α) Χαμάλογλου Ευφροσύνη ,καθηγήτρια κλ. ΠΕ02 του ΓΕΛ Πάργας β) Κατσαρού Ιωάννα, καθηγήτρια κλ. ΠΕ10 του ΓΕΛ Πάργας γ) Δέσκα Σωτήριο, εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του ΓΕΛ Πάργας δ) Ανδρέου Γεωργία ,εκπρόσωπο των μαθητών του Γ1΄τμήματος ε) Ντάλλα Απόστολο, εκπρόσωπο του Γ2΄τμήματος.

1. Προσφορά του τουριστικού γραφείου «KotsisTravel», στα 454 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή),484 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή) και 534 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή-αεροπορική). Στο ποσό αυτό δεν περιλαμβάνεται ο φόρος διαμονής στις πόλεις.
  2. Προσφορά του τουριστικού  γραφείου «Kanaris Travel» στα 580 ευρώ (οδική- ακτοπλοϊκή)  ανά μαθητή
  3. Προσφορά του τουριστικού γραφείου «Tsiolis Tours» στα 546 ευρώ (οδική- ακτοπλοϊκή) ανά μαθητή
  4. Προσφορά του τουριστικού γραφείου «Papadimas Travel» στα 435 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή),445 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή), στα 460 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή),470 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή) και στα 480 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή).

Η Επιτροπή έκρινε ότι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά και σύμφωνη με την πρόσκληση που είχε απευθύνει το Γενικό Λύκειο Πάργας, είναι η προσφορά στα 445 ευρώ ανά μαθητή του τουριστικού γραφείου «Papadimas Travel» και αποφασίζει ομόφωνα να αναθέσει σ’ αυτό το τουριστικό γραφείο την εκτέλεση της εκδρομής.

Ενστάσεις από όσους έχουν καταθέσει προσφορές γίνονται δεκτές μέχρι την Τετάρτη 25-10-2017και ώρα 12:00 στο Γραφείο του ΓΕΛ Πάργας.

Η Πρόεδρος

Αγγελική  Γκίκα