ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

20200327_Α-Δ_ΝΕΟ_ΓΕΛ_1_σελίδα_για_υποβολή

20200327_Α-Δ_ΠΑΛΑΙΟ_ΓΕΛ_1_σελίδα_για_υποβολή

Παραθέτουμε 1 υπόδειγμα αίτησης με το Παλαιό Σύστημα (ισχύει μόνο για απόφοιτους) και 1 υπόδειγμα αίτησης συμμετοχής με το νέο σύστημα (ισχύει για τους μαθητές που φοιτούν φέτος στη Γ Λυκείου.). Σας ενημερώνουμε βέβαια πως οι απόφοιτοι παρελθόντων ετών , μπορούν να επιλέξουν όποιο από τα δύο συστήματα επιθυμούν.

Για τα μουσικά τμήματα , θα ανατρέξετε στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου.

Tην παραπάνω αίτηση την αποστέλλετε στο mail του σχολείου : mail@lyk-n-agion.kil.sch.gr.

Όσοι μαθητές επιθυμούν να εξεταστούν προφορικά και πληρούν τις νόμιμες προϋποθέσεις, αποστέλλουν οι γονείς ή οι κηδεμόνες τους ,εφόσον είναι ανήλικοι. και αίτηση στην οποία επισυνάπτεται και η αντίστοιχη γνωμάτευση του ΚΕΣΥ/ΚΕΔΔΥ.  Εάν οι μαθητές είναι ενήλικοι αποστέλλουν οι ίδιοι την αίτηση για προφορική εξέταση.