Let’s do it Greece

ΑΦΙΣΑ LET΄S DO IT ΔιαπόριΤο Σχολείο μας συμμετέχει στην κοινή εθελοντική προσπάθεια Let’s do it Greece”!

Τη δράση συντονίζουν οι μαθητές της Ερευνητικής Εργασίας της Α΄ τάξης “Ενεργοί Πολίτες για το Περιβάλλον”, σε συνεργασία με το Λιμεναρχείο Μύρινας.

Διοργανώνουμε καθαρισμό της παραλίας στο Διαπόρι την Κυριακή 6 Απριλίου 2014 και σας καλούμε όλους να συντονιστείτε μαζί μας ώστε να μην αφήσουμε ούτε ένα σκουπιδάκι στο Letsdoitgreeve banner1Διαπόρι!

Αναχώρηση της εθελοντικής ομάδας μπροστά από το Γενικό Λύκειο ώρα 11:00 το πρωί.

Υποστηρίζουν τη Δράση:

Ο Δήμος Λήμνου με παροχή νερού και αναψυκτικών για τους συμμετέχοντες εθελοντές και του απαραίτητου εξοπλισμού για την αποκομιδή των σκουπιδιών,

το τουριστικό πρακτορείο Σωτήρη Χασάπη με δωρεάν μεταφορά των συμμετεχόντων μαθητών από τη Μύρινα,

το Βιβλιοπωλείο Κύβος με προσφορά καπέλων για τους συμμετέχοντες.

LDI GR BLUE

Ακούστε το σχετικό ενημερωτικό σποτάκι της Δράσης Let’s do it Greece: εδώ

Δείτε το βίντεο για τη συμμετοχή της Ελλάδας και της Κύπρου στη Δράση: εδώ

Δείτε στο χάρτη το σημείο Δραστηριοποίησης:

shmeio drasthriopoihshs

Για πληροφορίες, υποστήριξη της δράσης και δηλώσεις συμμετοχής: τηλ: 2254025560 (Φ. Κυριλλίδου)

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις-Δράσεις, Ερευνητικές Εργασίες. Ετικέτες: , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.