Παρουσίαση Πολιτιστικού Προγράμματος “Ταξίδι στη Μουσική”

AFISA PAROYSIASHS - 5Το Γενικό Λύκειο Μύρινας και το Γυμνάσιο Μύρινας παρουσιάζουν το Πολιτιστικό Προγραμμα “Ταξίδι στη μουσική¨.

Την Κυριακή 11 Μαΐου 2014, στις 7 το απόγευμα, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του ΓΕΛ Μύρινας.

Η εκδήλωση περιλαμβάνει:

Παρουσίαση του προγράμματος και των συντελεστών του.

Παρουσιάσεις που ετοίμασαν οι μαθητές για τη μουσική, το ραδιόφωνο και όχι μόνο.

Έκθεσητου εξοπλισμού, που χρησιμοποιήθηκε για την ηχογράφηση και τη δημιουργία του CD των μαθητών.

Παρουσίαση της διαδικασίας ηχογράφησης και εκπομπής των ραδιοφωνικών εκπομπών στο μαθητικό διαδικτυακό ραδιόφωνο “European School Radio”

Πολλή Μουσική και φυσικά,

ζωντανή Συναυλία από τους μαθητές, μουσικούς και τους τραγουδιστές, του προγράμματος!

Για να ακούσετε τις ραδιοφωνικές εκπομπές και τα τραγούδια του CD πατήστε εδώ.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις-Δράσεις, Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.