ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Yπόψιν : Μαθητών Σχολικής Κοινότητας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ Webinar

Η Εταιρεία Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ψυχικής Υγείας (ΕΠΑΨΥ), καλεί τους Μαθητές β θμιας Εκπαίδευσης, 15 ετών και άνω σε Webinar με Τίτλο : BRAVE TALK, στα πλαίσια της Καμπάνιας  BRAVE TOGETHER : Μια παγκόσμια πρωτοβουλία για την υποστήριξη όλων όσων αντιμετωπίζουν δυσκολίες που σχετίζονται με το άγχος και την κατάθλιψη. Σε συνεργασία με την κοινότητα των ειδικών ψυχικής υγείας που διαθέτουμε, δημιουργήσαμε εργαλεία υποστήριξης που βοηθούν στον εντοπισμό των σημαδιών, τον τρόπο άσκησης αυτοφροντίδας και την αναζήτηση βοήθειας.

Συμμετέχοντας στο Webinar, μαθαίνεις να εντοπίζεις δυσκολίες ψυχικής υγείας σε εσένα και στο περιβάλλον σου καθώς και τον τρόπο που μπορούν να σου συνομιλήσουν γι’ αυτή την δυσκολία.

Παρασκευή 24/05/2024

Δηλώσεις συμμετοχής :

Η εκπαίδευση είναι εντελώς δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα εδώ : Brave Together: Μία παγκόσμια πρωτοβουλία της Maybelline

Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2108056920 (Εμμανουέλα Σφακιανάκη)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Η Εταιρεία Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ψυχικής Υγείας (ΕΠΑΨΥ), καλεί τους Εκπαιδευτικούς α βαθμιας και β θμιας Εκπαίδευσης, σε Διαδικτυακή Εκπαίδευση με Τίτλο : BRAVE TALK, στα πλαίσια της Καμπάνιας  BRAVE TOGETHER : Μια παγκόσμια πρωτοβουλία για την υποστήριξη όλων όσων αντιμετωπίζουν δυσκολίες που σχετίζονται με το άγχος και την κατάθλιψη. Σε συνεργασία με την κοινότητα των ειδικών ψυχικής υγείας που διαθέτουμε, δημιουργήσαμε εργαλεία υποστήριξης που βοηθούν στον εντοπισμό των σημαδιών, τον τρόπο άσκησης αυτοφροντίδας και την αναζήτηση βοήθειας.

Tρίτη 21/05/2024

Δηλώσεις συμμετοχής :

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Θεωρούμε ότι είναι μία καλή ευκαιρία για τους επαγγελματίες στο χώρο της εκπαίδευσης να συμμετέχουν σε αυτή την διαδικτυακή εκπαίδευση μέσω της οποίας θα εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους, μαθαίνοντας να εντοπίζουν δυσκολίες ψυχικής υγείας στους ιδίους και στο περιβάλλον τους καθώς τον τρόπο προσέγγισης αυτών των ατόμων και τον τρόπο που μπορούν να τους συνομιλήσουν γι’ αυτή την δυσκολία.

Η εκπαίδευση είναι εντελώς δωρεάν.

Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2108056920 (Εμμανουέλα Σφακιανάκη)

;