Ο Σύλλογος διδασκόντων και η Διεύθυνση του ΓΕΛ Μακροχωρίου, αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν δημόσια το Σύλλογο εθελοντών αιμοδοτών η «ΑΓΑΠΗ» και ιδιαίτερα την Πρόεδρο του κ. Καδόγλου Ευτυχία, για την πρωτοβουλία να ενημερώσουν τους μαθητές της Γ΄ τάξης του Σχολείου μας, για θέματα σχετικά με τις δραστηριότητες του Συλλόγου. Επίσης ευχαριστούμε το γιατρό του Τμήματος αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Βέροιας κ. Κουπίδη Θεόφιλο, για την εμπεριστατωμένη και άκρως ενδιαφέρουσα εισήγηση του, για τη διαδικασία, την αναγκαιότητα και τους σκοπούς της εθελοντικής αιμοδοσίας. Οι μαθητές μας, πιθανοί μελλοντικοί δότες αλλά και δέκτες αίματος, φάνηκε από τις ερωτήσεις τους και τη συζήτηση που ακολούθησε, να συνειδητοποιούν τη αξία της κοινωνικής προσφοράς των εθελοντών αιμοδοτών.