Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΓΕΛ ΛΑΥΡΙΟΥ

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΓΕΛ ΛΑΥΡΙΟΥ

Ο Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2020-2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου στις 11.00 π.μ. Το κουδούνι για την τελετή θα χτυπήσει στις 10.30.

Παρακαλούνται οι μαθητές να προσέλθουν κανονικά στο σχολείο με μάσκα προστασίας από τον COVID-19. Κατά την είσοδό τους στο σχολείο και την παραμονή τους στον προαύλιο χώρο να αποφεύγουν τον συνωστισμό και να τηρούν τις αποστάσεις.

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και τις οικογένειές τους να έχουν μια εποικοδομητική, ασφαλή και ευχάριστη σχολική χρονιά.