Αρχική » ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ » UNESCO » ΙΖ΄ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΕΤΑΙΡΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ UNESCO

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.

ΙΖ΄ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΕΤΑΙΡΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ UNESCO

Το ΙΖ’ Συμπόσιο UNESCO πραγματοποιήθηκε στο 2ο ΓΕΛ Γέρακα Αττικής με θέμα «Συνυπάρχω, Συνανήκω, Συμπορεύομαι» στις 15-16/02/2017. Οι μαθητές παρακολούθησαν διαλέξεις και συμμετείχαν σε συζητήσεις, καθώς και στις εικαστική έκθεση και το καλλιτεχνικό μέρος με δύο τραγούδια. Η κα Ευγενία Τράμπαρη και η κα Σοφία Παπανικολάου συντόνισαν την ομάδα που συμμετείχε στο Συμπόσιο. Οι μαθητές από τη Γ΄Λυκείου Καλέντζος Χρήστος,  Μποντιώτη Αντωνία, Παπαδοπούλου Κατερίνα, Στεφανίδη Χριστίνα και οι μαθητές από τη Β’ Λυκείου, Μερασεδόγλου Δημήτρης, Καρκαλέτσου Διώνη-Φωτεινή, Ορφανίδη Εύη, Ζώρζου Γλυκερία και Μπατσινίλας Ηλίας. Στην εικαστική έκθεση συμμετείχαν με έργα τους οι μαθητές Παπακωνσταντής Κωνσταντίνος, Συρίγου Μαρουλία, Τσαμπάρη Κατερίνα, Πρέκκας Στέφανος, Νίνου Γαρυφαλλιά,Βαρβαunnamedρίγου Χρυσούλα και Πιστικός Θανάσης.

DSC01864DSC01870