Το ΓΕΛ Κρηνίδων, με υπεύθυνους καθηγητές την κα Τσημιρίκα Λαμπρινή και τον κο Στεργιούδη Ιωακείμ, παρουσίασε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων την 17/11  μουσικοθεατρικό δρώμενο “Τα παραμύθια της οκάς σε σι ελάσσονα”. Τη σκηνοθεσία έκανε η κα Τσημιρίκα και την μουσική επιμέλεια-ενορχήστρωση ο κος Στεργιούδης Ιωακείμ. Οι πρόβες έγιναν εκτός σχολικού ωραρίου.

Συγχαρητητήρια στους μαθητές που έπαιξαν καταπληκτικά και στους συναδέλφους για το όμορφο αποτέλεσμα.

το σχολείο ευχαριστεί θερμά και τον παλιό του μαθητή Αντώνη Σιδηρόπολο για την εθελοντική ηχητική κάλυψη της παράστασης.

Θερμές ευχαριστίες στον μαθητή της Γ Λυκείου Γιώργο Καραφιό για τις λήψεις-βίντεο. Τα αρχεία εικόνας-ήχου   αναρτήθηκαν στο youtube  μπορείτε να τα ακούσετε παρακάτω

το σφαγείο

τα παραμύθια της οκάς

ποιος τη ζωή μου κυνηγά