Ενημέρωση κηδεμόνων για τις ηλεκτρονικές εγγραφές

Επικαιρότητα

Εντός των ημερών πρόκειται να ξεκινήσει η διαδικασία των ηλεκτρονικών εγγραφών, στις Α΄, Β΄και Γ΄ τάξεις.

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ενημερώνει τους γονείς με το ακόλουθο έγγραφο:

Λήψη αρχείου

Πιέστε εδώ για την πλατφόρμα των ηλεκτρονικών εγγραφών. Για να συνδεθείτε στην πλατφόρμα θα χρειαστείτε τους κωδικούς του taxisnet. Για την ταυτοποίηση του παιδιού σας, θα χρειαστείτε τον αριθμό μητρώου του μαθητή (υπάρχει σε όλους τους ελέγχους επίδοσης).

Για οποιαδήποτε ενημέρωση μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο του σχολείου 26710-69182 ή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου mail@lyk-keram.kef.sch.gr

Το σχολείο θα μπορεί να υποστηρίξει τις ηλεκτρονικές εγγραφές τις ημέρες  που δεν διεξάγονται Πανελλαδικές εξετάσεις.

Θα χρειαστεί να μας προσκομίσετε ή να μας αποστείλετε με μέιλ:

• το αποδεικτικό της ηλεκτρονικής εγγραφής που θα σας δώσει το σύστημα
  • συμπληρωμένη την παρακάτω υπεύθυνη δήλωση:

ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ

ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΤΑΞΗ

ΓΙΑ ΤΗ Γ΄ ΤΑΞΗ

Λήψη αρχείου

Η διεύθυνση της ηλεκτρονικής πλατφόρμας είναι η ακόλουθη: