»

ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑΤΟΣ

Halkidiki_map

Το Γενικό Λύκειο Κασσάνδρας σας καλωσορίζει στο επίσημο ιστολόγιό του

Σκοπός μας η ενημέρωση των εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου μας

αλλά και όσων επισκέπτονται το διαδικτυακό μας τόπο

Ο Διευθυντής του σχολείου:

Ντόντουλος Βασίλειος ΠΕ11 – Φυσικής Αγωγής

email: ntontoulose@gmail.com

H Υποδιευθύντρια:

Ξανθού Αικατερίνη ΠΕ07 – Γερμανικής Γλώσσας

email: kxanthou@gmail.com

Βρείτε μας και στο facebook

facebook.com/GELKASS και facebook.com/@gelkassandras

powered by Alexandridis Alexandros

Φιλολογική Ιστοσελίδα  και Νομοθεσία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ

Συνάδελφοι, συναδέλφισσες

Αγαπητά μας παιδιά

Φίλες και φίλοι

Με χαρά σας υποδεχόμαστε στο επίσημο ιστολόγιο του Γενικού Λυκείου Κασσάνδρας και σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση στις αναρτήσεις του.

Πρόκειται για μια πρωτοβουλία της Διεύθυνσης της σχολικής μας μονάδας, με κύριους στόχους:

α) Τη δημιουργία ολοκληρωμένης τράπεζας χρήσιμων εγγράφων και εντύπων της εκπαιδευτικής διοίκησης μιας σχολικής μονάδας.

β) Την ενημέρωσή σας πάνω σε τρέχοντα εκπαιδευτικά θέματα.

γ) Την παροχή εκπαιδευτικού υλικού σε μαθητές και μαθήτριες του Γενικού Λυκείου.

Το ιστολόγιο του ΓΕΛ Κασσάνδρας θα εμπλουτίζεται συνεχώς με νέες αναρτήσεις και σας προσκαλεί να συνδράμετε κι εσείς με δικό σας εκπαιδευτικό υλικό, το οποίο μπορείτε να αποστέλλετε στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις lykkassa@sch.gr ή sapiens@sch.gr , κατά προτίμηση σε format pdf, ώστε να μην υπάρχει περίπτωση αλλοίωσης της μορφοποίησης του υλικού σας μετά την ανάρτησή του στο ιστολόγιο. Το υλικό σας πρέπει να έχει αποκλειστικά εκπαιδευτικό περιεχόμενο.

Σας καλούμε να επισκέπτεστε τακτικά το ιστολόγιό μας μέσω των διαφόρων κατηγοριών αναρτήσεων που δημιουργήσαμε, προκειμένου να ενημερώστε για τις τρέχουσες εκπαιδευτικές εξελίξεις που αφορούν αφενός το σχολείο μας και αφετέρου γενικότερα την εκπαιδευτική κοινότητα.

Στο εικονίδιο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ μπορείτε να κατεβάσετε σημειώσεις για τα διάφορα μαθήματα του Γενικού Λυκείου.

Στο εικονίδιο ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ μπορείτε να βρείτε όλα τα θέματα των πανελλαδικών εξετάσεων παρελθόντων ετών από το Υπουργείο Παιδείας.

Τέλος, στο εικονίδιο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ μπορείτε να ενημερώνεστε για τρέχουσες αποφάσεις και διαδικασίες που διαχειρίζεται η Διεύθυνση του σχολείου μας.

Σας παραδίδουμε λοιπόν το ιστολόγιο μας με την πεποίθηση ότι θα είναι για σας ένα εύχρηστο εκπαιδευτικό εργαλείο καθημερινής χρήσης. Καλή περιήγηση…

Παρατηρήσεις – Επισημάνσεις: lykkassa@sch.gr

Η Διεύθυνση του Γενικού Λυκείου Κασσάνδρας