Τάξη με 50 άτομα

Τάξη με 50 άτομα!!!!Στο σχολείο μας λόγο της απουσίας μιας καθηγήτριας οι μαθητές της θεωρητικής της Β’ τάξης αναγκάζονται να κάνουν μάθημα όλοι μαζί,50 άτομα μαζί!!Πώς γίνεται να γίνει μάθημα εκεί??Τα μαθήματα της κατεύθυνσης είναι πολύ σημαντικά κι όμως τα μαθήματα συνεχίζουν να γίνονται…Οι μαθητές βαριούνται και για να περάσει η ώρα παίζουν διάφορα παιχνίδια και μιλάνε…Γίνονται πολλά παράπονα απο τους μαθητές αλλά οι καθηγητές δεν κάνουν τίποτα για να καλυτερεύσουν τη κατάσταση….Πώς θα πάρουμε τις κατάλληλες γνώσεις για το μέλλον αν η κατάσταση συνεχιστεί ετσι??

2 σχόλια στο “Τάξη με 50 άτομα”

1. Έχετε ακούσει ποτέ οτι σε μια τάξη γίνεται μάθημα με 50 άτομα??Κι όμως αυτό γίνεται στο σχολείο μας και μάλιστα στα μαθήματα της κατεύθυνσης?Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι η απούσια μιας καθηγήτριας μας η οποία είναι άρρωστη?Στην ώρα του μαθήματος επικρατεί ένα χάος?Δεν γίνεται μάθημα?Οι μαθητές δεν καταλαβαίνουν τίποτα απο το μάθημα?Βαριούνται και για να περάσει η ώρα ασχολούνται με άλλα πράγματα?Παίζουν παιχνίδια και μιλάνε?Πώς θα μορφωθούμε κάτω απο αυτες τις συνθήκες..??