Παρατηρήσεις………

….Παρατηρήσεις, παρατηρήσεις!!! Καθημερινά δεχόμαστε παρατηρήσεις από τους καθηγητές..Εκείνοι θεωρούν πως είναι αψεγάδιαστοι,δεν έχουν κανένα ελάττωμα? Όχι βέβαια… Εξάλου πέρασαν και αυτοί από την ηλικία μας. Καλό θα ήταν να υπάρχει μία γέφυρα επικοινωνίας για την ευκολότερη διεξαγωγή του μαθήματος…να μην εστιάζουν αποκλειστικά στο μάθημα-που γινεται μονότονο για τους μαθητες-αλλά να βοηθούν με τον δικό τους τρόπο στην ολοκλήρωση της προσωπικότητας των μαθητών και κατά επέκταση των αυριανών ενεργών πολιτών.

2 σχόλια στο “Παρατηρήσεις………”

1. Ε και τελος πάντων οι παρατηρήσεις δεν έβλαψαν κανένα, το θέμα είναι ο τρόπος με τον οποίο γίνονται και ο σκοπός που εξυπηρετούν. Γιατί οι περισσότεροι κάνουν παρατηρήσεις μόνο για 1 λόγο, να γίνει ησυχια για να κάνουν το μάθημά τους δεν τους ενδιαφέρει να μας κάνουν καλύτερους, τουλάχιστον όσο περνάει από το χέρι τους,
    Πρέπει επίσης να παραδεχτούμε ότι για να σταματήσουν οι παρατηρήσεις καλό θα ήταν να περιορίσουμε λίγο τη γαϊδουριά μας.