ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για την εκδρομή της Γ τάξης

Ανακοινώνεται προς κάθε ενδιαφερόμενο ότι η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών που κατετέθηκαν για την πραγματοποίηση της εκδρομής της Γ τάξης αποφάσισε την ανάθεση της εκδρομής στο Πρακτορείο At Holidays (Απόλλωνος 4, Σύνταγμα, 10557, Αθήνα). Λόγω αδυναμίας μεταφόρτωσης του αρχείου αντιγράφεται το κείμενο της Πράξης

ΓΕΛ Καρλοβασίων                                            Σχολικό έτος 2023 -2024

Πράξη της επιτροπής αξιολόγησης προσφορών

Στο Καρλόβασι και στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Καρλοβασίων, σήμερα 20 Νοεμβρίου 2023, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12.00 μεσημβρινή, προσήλθαν τα μέλη της επιτροπής αξιολόγησης των προσφορών για την πολυήμερη εκδρομή της Γ΄ τάξης του Σχολείου για το Σχολικό έτος 2023-2024, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή του Σχολείου Βασίλειου Ξερχογιαννόπουλου, προέδρου της επιτροπής με θέμα :

τελική επιλογή της καλύτερης προσφοράς από Τουριστικά Γραφεία για την πραγματοποίηση της εκδρομής της Γ΄ Λυκείου

στη Θεσσαλονίκη μεταξύ 8 και 13 Φεβρουαρίου 2024, σύμφωνα με το πρόγραμμα που καταρτίστηκε και ψηφίστηκε από το Σύλλογο Διδασκόντων του ΓΕΛ Καρλοβασίων (πράξη 23η/7-11-2023).

Η Επιτροπή αξιολόγησης, αφού έλαβε υπόψη της το νομοθετικό πλαίσιο, όπως περιγράφεται στην Υ.Α. 20883/ΓΔ4/13-2-2020 και τις δύο (2) προσφορές που κατετέθηκαν από τα Τουριστικά πρακτορεία και ήταν εμπρόθεσμες και σύμφωνες με τη νομοθεσία και το πρόγραμμα της εκδρομής

αποφασίζει

ομόφωνα να αναθέσει την οργάνωση της εκδρομής στο Πρακτορείο At-Holidays,  επειδή κατέθεσε την καλύτερη προσφορά ανάμεσα στις 2 προαναφερθείσες, κυρίως από οικονομική άποψη (χαμηλότερη τιμή ανά άτομο, ήτοι 295 ευρώ), ενώ από ποιοτική άποψη οι προσφορές είχαν μικρή διαφορά σε ό,τι έχει να κάνει με την πολυτέλεια των ξενοδοχείων, κάτι που δεν ήταν τόσο σημαντικό για τους εκδρομείς, ενώ μάλιστα το υψηλότερο κόστος θα μπορούσε να εμποδίσει μαθητές από την τελική τους συμμετοχή.

Βασίλειος Ξερχογιαννόπουλος

Τα μέλη

Δ.Φ.(Εκπαιδευτικός, Συνοδός εκδρομής)

Ε. Α.(Εκπαιδευτικός, Συνοδός εκδρομής)

Ε.Μ. (Γονέας, Εκπρόσωπος του Σ.Γ.)

Ένα σχόλιο σχετικά με το “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για την εκδρομή της Γ τάξης”

1. Γεια σας, αυτό είναι ένα σχόλιο.
    Για να ξεκινήσετε με την έγκριση, επεξεργασία και διαγραφή σχολίων, παρακαλώ επισκεφθείτε την οθόνη Σχόλια στον Πίνακα Ελέγχου.
    Τα άβαταρ των σχολιαστών προέρχονται από το Gravatar.

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.