Άρθρα για 30, Σεπτέμβριος 2020

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία η διαδικασία κρίσης και αξιολόγησης των Ηλεκτρονικών αιθουσών Ασύγχρονης Τηλεκπαίδευσης που υποβλήθηκαν στο πλαίσιο του 1ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ηλεκτρονικής Αίθουσας Ασύγχρονης Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης που διεξήγαγε για πρώτη φορά στην Ελλάδα η Επιστημονική Ένωση για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας (Ε.Ε.Π.Ε.Κ). Περισσότεροι από 150 συνάδελφοι όλων των βαθμίδων & ειδικοτήτων από όλη την Ελλάδα,… (συνέχεια…)

Αγαπητέ/ή μαθητή/μαθήτρια, καλώς ήλθες στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο έχει ετοιμάσει για εσένα την ηλεκτρονική σου τάξη με μια σειρά από εργαλεία τα οποία πιστεύουμε ότι σου είναι χρήσιμα. Για να έχεις πρόσβαση στην ηλεκτρονική σου τάξη και στις υπηρεσίες του σχολικού δικτύου θα πρέπει να συστηθείς… (συνέχεια…)