18 Μαρ 2020

Συντάκτης: Κριπαροπούλου Αντιγόνη | Κάτω από: Ανακοινώσεις

Το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο έχει ετοιμάσει για εσένα την ηλεκτρονική σου τάξη με μια σειρά από εργαλεία τα οποία πιστεύουμε ότι σου είναι χρήσιμα.

Μετά την εγγραφή σου στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο θα μπορείς να συμμετέχεις σε δράσεις που γίνονται για εσένα από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σου, όπως τα τηλεμαθήματα, η ηλεκτρονική τάξη και σε άλλες υπηρεσίες του ΠΣΔ, καθώς και την επικοινωνία μέσω e-mail με συμμαθητές και εκπαιδευτικούς σου.

Θα πρέπει να διατηρήσεις με επιμέλεια το όνομα χρήστη και τον κωδικό σου για να μπορείς να συνδέεσαι και δεν θα πρέπει να τα γνωστοποιείς ή να τα αφήνεις να τα δει κάποιος άλλος.

Πιστεύουμε ότι θα έχεις μια ευγενή και δημιουργική παρουσία στην ηλεκτρονική τάξη σου στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, με σεβασμό στους συμμαθητές, εκπαιδευτικούς σου και σε όλη την ηλεκτρονική κοινότητα.

Εφόσον συμφωνεί και ο κηδεμόνας σου να εγγραφείς στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, μπορείς να συνεχίσεις, συμπληρώνοντας την φόρμα εγγραφής μαζί με τον κηδεμόνα σου. Διαβάστε πρώτα τις Οδηγίες εγγραφής (pdf).

1 σχόλιο προς “Είσαι μαθητής/τρια Γυμνασίου ή Λυκείου; Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου”

1. Σεμπελίδης Μιχάλης είπε:

Θέλω να εγγραφώ