Άρθρα για 16, Οκτώβριος 2019

Με θέμα εργασίας «Η ιστορία πίσω από την μάσκα», με δημιουργία video, δραματοποίηση, αυτοσχεδιασμούς και κατασκευή μασκών θα συμμετέχουμε φέτος στο 6ο Μαθητικό Ευρωπαϊκό Συνέδριο στη Βενετία με 30 μαθητές/τριες από την Α’ και Β’ τάξη! invitation_Venetia Αφίσα Πρόσκληση ΓΕΛ Καρέα Υπεύθυνοι/ες εκπαιδευτικοί: κα Κριπαροπούλου Αντιγόνη, κα Καλογερά Κική και κος Καϊμάκης Βασίλης

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 32/01-08-2019 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε τον 80ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά, «Ο ΘΑΛΗΣ», που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.) το Σάββατο 09 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 9.00 π.μ. Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους/στις μαθητές/τριες των Β΄ και Γ΄ τάξεων των Γυμνασίων της χώρας, καθώς… (συνέχεια…)