Από 22 Μαΐου 2019 έως τις 17 Ιουνίου 2019 οι Ηλεκτρονικές Αιτήσεις Εγγραφής, Ανανέωσης Εγγραφής και Μετεγγραφής για ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.

Γενικά Οι μαθητές/-τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019 – 2020, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από την 22η Μαΐου και ώρα 10:00 έως τη 17η Ιουνίου 2019 και ώρα 00:00.

Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/-τριών την Ηλεκτρονική Αίτηση υποβάλλει ο κηδεμόνας που έχει καταχωριστεί στο ΠΣ myschool. Σε περίπτωση ενήλικων μαθητών/-τριών, Ηλεκτρονική Αίτηση μπορούν να υποβάλουν οι ίδιοι, με τους δικούς τους κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis), εφόσον είναι καταχωρισμένοι στο ΠΣ myschool (ως κηδεμόνες του εαυτού τους)

Δείτε το έγγραφο εδώ:

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ_ΑΙΤΗΣΗ_ΕΓΓΡΑΦΗΣ_ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ_ΕΓΓΡΑΦΗΣ_Η_ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ__ΜΑΘΗΤΩΝ_-ΤΡΙΩΝ_ΓΙΑ_ΤΟ_ΣΧΟΛΙΚΟ_ΕΤΟΣ_2019-20_ (1)

Δείτε το εγχειρίδιο χρήσης: Οδηγίες για την υποβολή Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής για Κηδεμόνες-Μαθητές 2019_20 (2)