Συμμετοχή μαθητών μας στον 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοσοφικού Δοκιμίου

Στο πλαίσιο της επιβράβευσης της προσπάθειας των μαθητών του Λυκείου μας, οι οποίοι με την πολύτιμη αρωγή της εκπαιδευτικού κας Παπαχρήστου Αλεξάνδρας προετοιμάστηκαν και συμμετείχαν στην προκριματική εξέταση του 8ου Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού Φιλοσοφικού Δοκιμίου, στο μαθητή Πετσίτη Νικόλαο του Β3 απενεμήθη «Εύφημη Μνεία» (η «Εύφημη Μνεία» απονέμεται σε μαθητές των οποίων τα γραπτά πέρασαν επιτυχώς, άνω του 16, κατά την πρώτη διόρθωση των Τοπικών Επιτροπών, που ορίστηκαν από τις αρμόδιες Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, και βαθμολογήθηκαν από την Επιστημονική Επιτροπή του Τμήματος Φιλοσοφίας Πανεπιστημίου Πατρών).

Επίσης, στον μαθητή Αντωναρόπουλο Γεώργιο του Β1 δόθηκε βεβαίωση συμμετοχής.

Ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρει τόσο την εκπαιδευτικό όσο και τα παιδιά που συμμετείχαν!