…πάνω στον μαυροπίνακα της δυστυχίας της ευτυχίας ζωγραφίζει το πρόσωπο…

Συμμετοχή μαθητών μας στον 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοσοφικού Δοκιμίου

Μαρ 201929

Στο πλαίσιο της επιβράβευσης της προσπάθειας των μαθητών του Λυκείου μας, οι οποίοι με την πολύτιμη αρωγή της εκπαιδευτικού κας Παπαχρήστου Αλεξάνδρας προετοιμάστηκαν και συμμετείχαν στην προκριματική εξέταση του 8ου Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού Φιλοσοφικού Δοκιμίου, στο μαθητή Πετσίτη Νικόλαο του Β3 απενεμήθη «Εύφημη Μνεία» (η «Εύφημη Μνεία» απονέμεται σε μαθητές των οποίων τα γραπτά πέρασαν επιτυχώς, άνω του 16, κατά την πρώτη διόρθωση των Τοπικών Επιτροπών, που ορίστηκαν από τις αρμόδιες Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, και βαθμολογήθηκαν από την Επιστημονική Επιτροπή του Τμήματος Φιλοσοφίας Πανεπιστημίου Πατρών).

Επίσης, στον μαθητή Αντωναρόπουλο Γεώργιο του Β1 δόθηκε βεβαίωση συμμετοχής.

Ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρει τόσο την εκπαιδευτικό όσο και τα παιδιά που συμμετείχαν!

Κατηγορίες

On line

Μάρτιος 2019
« Φεβ   Απρ »

Ετικέτες

1. 21/05/1932: Παραιτείται η κυβέρνηση του Ελευθέριου Βενιζέλου.
    Πολιτικοί σχολιαστές κρίνουν το γεγονός ως φυσικό επακόλουθο της οικονομικής κρίσης που μαστίζει τη χώρα, αλλά και διαφόρων άτυχων περιστατικών, που δεν ήταν πάντα σε θέση να ελέγχει ο πρωθυπουργός.

1. 21/05/1932: Παραιτείται η κυβέρνηση του Ελευθέριου Βενιζέλου.