16 Μαΐ 2018

Η εικονική επιχείρηση του ΓΕΛ Καρέα στην τηλεοπτική εκπομπή του κου Πολίτη στο κανάλι ACTION24 την Τρίτη 15/5/2018

Συντάκτης: ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΡΕΑ | Κάτω από: Βραβεία και Διακρίσεις

Αντιπροσωπία των μαθητών/τριών του τμήματος του ΑΟΔΕ (Γ’ Λυκείου) που πήραν μέρος στην έκθεση που διοργανώθηκε από το Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων στο πλαίσιο του προγράμματος Εικονική Επιχείρηση,  μαζί με την υπεύθυνη εκπαιδευτικό κα Τζιώτου Έφη, πήραν μέρος στην εκπομπή του κου Πολίτη στο κανάλι ACTION24 την Τρίτη 15/5/2018 και μίλησαν για την ιδέα, την υλοποίηση και την εμπειρία που απέκτησαν από την δράση αυτή!

Θυμίζουμε ότι το σχολείο μας πήρε μέρος με την επιχείρηση Attica Ways. Mε στόχο την τουριστική αναβάθμιση της  Αττικής.

Τα παιδιά δημιούργησαν μία ιστοσελίδα με τα κλασικά αλλά και τα άγνωστα αξιοθέατα της Αττικής και ένα επιτραπέζιο παιχνίδι γνώσεων  με  ερωτήσεις που είχαν σχέση με την Αττική!

Μια αναμνηστική φωτογραφία από την επίσκεψη στο κανάλι ACTION24

Από αριστερά: Γάσπαρης Γιάννης, Κοτρουμάνου Δήμητρα, κος Πολίτης (δημοσιογράφος), Κιαχίδη Μαρία, Κούρος Κωνσταντίνος, Μπρίκου Έφη, κα Τζιώτου και Γιαρλέλη Νικολέτα