Άρθρα για 16, Μάιος 2018

Αντιπροσωπία των μαθητών/τριών του τμήματος του ΑΟΔΕ (Γ’ Λυκείου) που πήραν μέρος στην έκθεση που διοργανώθηκε από το Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων στο πλαίσιο του προγράμματος Εικονική Επιχείρηση,  μαζί με την υπεύθυνη εκπαιδευτικό κα Τζιώτου Έφη, πήραν μέρος στην εκπομπή του κου Πολίτη στο κανάλι ACTION24 την Τρίτη 15/5/2018 και μίλησαν για την ιδέα, την υλοποίηση και την… (συνέχεια…)

Την Τρίτη 8/5/2018 οι ομάδες του σχολείου μας που δραστηριοποιούνται σε θέματα περιβάλλοντος και εθελοντισμού (Νοιάζομαι και Δρω) επισκέφτηκαν το Κέντρο Διάσωσης Θαλάσσιων Χελωνών στη Γλυφάδα Αττικής. Το Κέντρο στεγάζεται σε 5 βαγόνια τρένου, προσφορά του Ο.Σ.Ε. και είναι ένα από τα πρώτα οργανωμένα «νοσοκομεία» για θαλάσσιες χελώνες στη Μεσόγειο. Σκοπός του Κέντρου Διάσωσης είναι η… (συνέχεια…)