Άρθρα για 29, Μάρτιος 2014

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η Αθήνα του χθες…

Πηγή: www.in2life.gr Επιχειρούμε μια βουτιά πίσω στον χρόνο, ανακαλύπτουμε παλιές (έως παμπάλαιες) φωτογραφίες των κεντρικότερων δρόμων της πόλης μέσα από τα album-θησαυρούς που συγκέντρωσε η σελίδα «Η Αθήνα μέσα στον χρόνο» και ψάχνουμε… ομοιότητες και διαφορές.  *Ερμού  Σε αυτό το ντοκουμέντο των αδερφών Ρωμαΐδη από το 1890, βλέπουμε την Ερμού όπως ήταν πάνω από έναν… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Μόνο γιατί μ΄ αγάπησες»… της Μαρίας Πολυδούρη από τον μαθητή του Α4 Παναγιώτη Χιώτη!

Δημοσιεύουμε με μεγάλη μας χαρά σήμερα, την εξαιρετική εργασία του μαθητή του Α4, Παναγιώτη Χιώτη! Η εργασία αυτή έγινε στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας! Διδάσκουσα καθηγήτρια: κ. Παπαχρήστου Αλεξάνδρα    Πίνακας: René Magritte