28η Οκτωβρίου 1940-2013 (Το αφιέρωμα του σχολείου μας στον αγωνιζόμενο Ελληνικό λαό, 1940-1944)

2Το βασικό υλικό που χρησιμοποιήσαμε (αφηγητές ήταν ο Κωτσοβίλης Στέλιος από το Γ2 και η Τσαμάκου Τζένη από το Γ3):

Το video που δημιουργήσαμε για το κλείσιμο του αφιερώματος:

Ευχαριστούμε θερμά την χορωδία του σχολείου και τους μουσικούς/μαθητές (Αλοίζι Παύλο από το Γ1, Ανδριανόπουλο Νίκο από το Γ1, Σουργκούνη Απόστολο από το Γ3, Φουντουκίδου Κατερίνα από το Γ3, Σιούτη Ιωακείμ από το Β3).

Ευχαριστούμε την Λία Γιαρλέλη (Γ1), την Κατερίνα Φουντουκίδου και την Τζένη Τσαμάκου για τις υπέροχες ερμηνείες των τραγουδιών που ακούστηκαν!

Οι απαγγελίες των μαθητών/τριών (Σπύρος Μαργαρίτης από το Β2, Γιάννης Μουλάς από το Β2, Πιτυλάκη Κλαίρη από το Γ3, Φένια Τασσιού από το Α4) ήταν εξαιρετικές!

img022img021

Ευχαριστούμε, τέλος, την συνάδελφο Κική Καλογερά!