Γενικό Λύκειο Καμπάνη

ΛυκειάρχηςΑγαπητοί φίλοι και γονείς.

Το Γενικό Λύκειο Καμπάνη έγινε μια αυτόνομη σχολική μονάδα τον Σεπτέμβριο του 2004. Σήμερα πια, μπορούμε να καυχόμαστε οτι με κόπο και προσπάθεια όλων μας, έχουμε ένα αυτόνομο Γενικό Λύκειο αντάξιο για τους μαθητές μας.

Επιπλέον, έχουμε την χαρά όχι μόνο να έχουμε τους δικούς μας χώρους και αίθουσες αλλά να φιλοξενούμε και την παρούσα Ιστοσελίδα.

Το “λύκειο” φως είναι το υπέροχο φως της αυγής, εκείνο που προμηνύει την έναρξη μιας καινούργιας μέρας, μιας καινούργιας ζωής, όπως ακριβώς συμβαίνει και στη ζωή του εφήβου που πρόκειται να γίνει σύντομα ενήλικας.

Ελπίζουμε οτι η Ιστοσελίδα μας θα απηχήσει αυτό το νέο ξεκίνημα, την ζωντάνια, τη γνώση και την δίψα για δράση που χαρακτηρίζει τους εφήβους, και θα τύχει το ανάλογο ενδιαφέρον από όλους.Σας καλωσορίζουμε λοιπόν, και θα θέλαμε να σας καλέσουμε να συμμετέχετε και σεις στην ενίσχυση του φωτός της γνώσης, της συμμετοχής και της επικοινωνίας.

Ο Διευθυντής του Γενικού Λυκείου Καμπάνη

hκ. Παπαδάκης Ιωάννης, Χημικός