ΜΟΝΗ ΛΑΖΑΡΙΣΤΩΝ-”ΡΩΜΑΙΟΣ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΕΤΑ ON THE ROAD”

Στις 22 Οκτωβρίου το σχολείο μας παρακολούθησε την εξαιρετική παράσταση του ΚΘΒΕ. Ακολουθούν κριτικές των παιδιών!

20151022_104146
‘Η παράσταση ήταν καταπληκτική….οι ηθοποιοί τΚαταγραφήαυτίστηκαν με τα πρόσωπα. Πάνω απ΄όλα μετράει η εκφαστικότητά τους, τα συναισθήματα που μετέφεραν στους θεατές…..τελοιοποιημένες κινήσεις, …….δυναμικότητα…...”

εξαιρετική, νεανική……ζωντανή…αντιπροσωπεύει την εφηβική αγάπη…..εξαιρετικές ερμηνείες”

“Καθηλωτική παράσταση….προσιτή για μαθητές η προσέγγιση της κλασικής ιστορίας του Ρωμαίου και της Ιουλιέτας”

”….η καλύτερη εμπειρία της ζωής μου. Οι ηθοποιοί πολύ εκφραστικοί και πολύ καλή η σκηνοθεσία”

“….σύγχρονη διασκευή, προσαρμοσμένη στα σημερινά δεδομένα. Αυτό που επιτυγχάνει κυρίως είναι να μη περιορίζεται στο ”κλισέ” του καταδικασμένου έρωτα, αλλά να περνά μηνύματα κοινωνικά, όπως το σεβασμό στη διαφορετικότητα, το δράμα των προσφύγων και κυρίως τη σημασία της ελευθερίας και της αγάπης για τον άνθρωπο. Η σκηνοθεσία καθηλώνει τους θεατές…..Απλά εξαιρετικά!”

”ένιωθα σε όλη την παράσταση ότι πρωταγωνιστούσα…..”

“….συνιστώ στον καθένα να την παρακολουθήσει για να νιώσει τη χαρά που ένιωσα….”

“…….λίγο περίεργη παράσταση…. αλλά καθόλου βαρετή….”