Το περιοδικό για το περιβάλλον “Green Teens” κυκλοφόρησε !

Η “πρώτη έκδοση” του ηλεκτρονικού περιοδικού για το περιβάλλον “Green Teens” είναι έτοιμη., και η διεύθυνσή του στο διαδίκτυο είναι https://blogs.sch.gr/greenteens.

Οι μαθητές της Β’ Λυκείου Καμπάνη, αφού δούλεψαν συντονισμένα και με πολύ μεράκι κατάφεραν να ετοιμάσουν μια αρχική μορφή του περιοδικού η οποία περιλαμβάνει πολύ ενδιαφέροντα άρθρα καλύπτοντας μια μεγάλη θεματολογία. Καλούμε λοιπόν όλους να ενημερωθούν από το περιοδικό μας για θέματα του περιβάλλοντος.

green teensΦιλοδοξία μας είναι να καθιερωθεί ως το πρώτο και πιο έγκυρο μαθητικό περιοδικό για το περιβάλλον συγκεντρώνοντας άρθρα μαθητών όχι μόνο από το σχολείο μας αλλά από όλα τα ελληνικά σχολεία. Θέλουμε να το περιοδικό μας να γίνει ένα ανοικτό βήμα έκφρασης των μαθητών για το περιβάλλον που τόσο απασχολεί τους νέους. Για το λόγο αυτό στην αρχική σελίδα του περιοδικού θα βρείτε μια φόρμα συμμετοχής στο περιοδικό μας.

Για να πλοηγηθείτε στους Green Teens πατήστε στην εικόνα που βλέπετε εδώ.

Καλή ανάγνωση !

Κατηγορίες: Εργασίες, Λύκειο Καμπάνη, Περιβάλλον. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.