Δημιουργία Κωδικού ασφαλείας για Μηχανογραφικό

Από σήμερα Δευτέρα 19/6/2023 μέχρι περί τα μέσα Ιουλίου οι τελειόφοιτοι και οι απόφοιτοι μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για δημιουργία κωδικού ασφαλείας.

Πιο συγκεκριμένα κωδικό μπορούν να δημιουργήσουν:

1. Οι τελειόφοιτοι που έδωσαν φέτος εξετάσεις. Ο κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί για υποβολή Μηχανογραφικού είτε για Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Παράλληλο Μηχανογραφικό για εισαγωγή στα Δημόσιο ΙΕΚ.
  2. Απόφοιτοι που δεν συμμετείχαν στις φετινές Πανελλαδικές, και ανήκουν στη κατηγορία του 10%, δηλ. συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις 2021,2022, για υποβολή Μηχανογραφικού για εισαγωγή στη Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Το σχολείο θα είναι ανοικτό μέχρι και 30/6, από 8.30 έως 14.00 και πιθανόν 2 ημέρες ακόμη μέσα στον Ιούλιο,  που θ’ ανακοινωθούν σύντομα.

Επισυνάπτουμε τη σχετική εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ.

ΕΞΕ_230616_Λειτουργία ΜΔ Σχολικής Μονάδας

Κατηγορίες: Νέα - Ανακοινώσεις, Πανελλαδικές εξετάσεις 2023. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.