Εκδηλώσεις την Παρασκευή 26/10/2018

Ενόψει της εθνικής επετείου θα πραγματοποιηθούν στο σχολείο μας οι παρακάτω δραστηριότητες:

1. Στις 8 π.μ θα πραγματοποιηθεί η Γιορτή της Σημαίας με τη συμμετοχή όλων των μαθητών όπου θα οριστούν ο σημαιοφόρος μαθητής και οι παραστάτες και στη συνέχεια θα επιδοθούν Αριστεία – Βραβεία στους μαθητές και στις μαθήτριες που αρίστευσαν κατά την προηγούμενη σχολική χρονιά.
  2. Στις 10 π.μ. (9 π.μ. αναχώρηση) θα πραγματοποιηθεί Διδακτική Επίσκεψη των μαθητών της Α΄ και Β΄ τάξης στο Πολεμικό Μουσείο του Κιλκίς που βρίσκεται στον πευκόφυτο λόφο του Ηρώου όπου οι μαθητές θα ξεναγηθούν από αξιωματικό του μουσείου.
  3. Οι μαθητές τις Γ΄ Λυκείου μετά το πέρας της Γιορτής της Σημαίας, στις 9 πμ,  θα παρακολουθήσουν ένα χρονικό με τα κυριότερα γεγονότα που προηγήθηκαν και οδήγησαν στο ηρωικό Έπος του ’40.
  4. Στις 11 π.μ. οι μαθητές της Γ΄ Λυκείου και η Σημαία θα παραστούν στις επετειακές εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν από την Τοπική Κοινότητα Ευρωπού στο χώρο του Ηρώου Ευρωπού.