»

Αγαπητοί μαθητές

αγαπητές μαθήτριες,

καλή σχολική χρονιά!

Τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου, πρώτη μέρα έναρξης των μαθημάτων, οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν στον χώρο του σχολείου στις 08.15. Θα ακολουθήσει η κατανομή τους σε τμήματα, η διανομή των μασκών και των βιβλίων και ο Αγιασμός.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες πρέπει:

1. να φορούν δική τους μάσκα (το σχολείο θα διανείμει μάσκες στη συνέχεια),

2. να φέρουν δική τους τσάντα για την παραλαβή των βιβλίων,

3. να έχουν μαζί τους νερό και ό,τι άλλο χρειάζονται, γιατί δε λειτουργεί το κυλικείο,

4. να προσκομίσουν την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής σε ΓΕ.Λ.» μετά την οριστική τοποθέτησή τους στο ΓΕ.Λ. Ερέτριας.

Σας ενημερώνουμε ότι βάση των οδηγιών του Υπουργείου η μάσκα είναι υποχρεωτική σε όλους τους εσωτερικούς χώρους, αλλά και στους εξωτερικούς, όταν υπάρχει συγχρωτισμός (προσέλευση, αποχώρηση, κ.α.).

Η προσέλευση των κηδεμόνων στο σχολείο να γίνεται κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας και προγραμματισμένης συνάντησης.