πανελλαδικές

Αγαπημένοι μου μαθητές και μαθήτριες !!

Ξεκινάμε τη Δευτέρα 15 Ιουνίου τις Γενικές (Πανελλαδικές) Εξετάσεις για τις οποίες δουλέψατε όλη τη χρονιά.

Όπως σας διαμηνύει, μαζί με τις ευχές του για ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ,  ο περιφερειακός διευθυντής εκπαίδευσης Θεσσαλίας κ. Γιώργος Δοδοντσάκης, “..δώσατε πολλούς αγώνες.. στα χρόνια της μαθητικής σας ζωής επενδύοντας στη μόρφωσή σας. Αυτές τις μέρες καλείστε να δώσετε ακόμα έναν, πριν μπείτε στις σχολές που ενδιαφέρεστε..” συνεχίζοντας “Να θυμάστε ότι δεν είστε μόνοι σας σε αυτόν. Σύμμαχοί σας είναι οι  γονείς σας και οι φίλοι σας, οι συμμαθητές αλλά και οι καθηγητές σας, που σας υποστήριξαν όλο το διάστημα της προετοιμασίας σας με ευθύνη και συνέπεια και μάλιστα εν μέσω πρωτόγνωρων επιδημικών συνθηκών.”

Οι καθηγητές του σχολείου, που σας στήριξαν όλη τη χρονιά, μου ζήτησαν να σας διαβιβάσω τις ευχές τους για ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!

Την πρώτη μέρα των εξετάσεων θα πρέπει να βρίσκεστε στο σχολείο στις 7:15 ώστε να έχουμε τον χρόνο να συζητήσουμε θέματα που πρέπει να γνωρίζετε σχετικά με τις διαδικασίες που θα ακολουθήσουμε κατά τη διάρκεια των εξετάσεων.

Για το λόγο αυτό, τα λεωφορεία θα περάσουν από τα χωριά τις ώρες που φαίνονται στον παρακάτω πίνακα:

ΑΜΟΥΡΙ – 7:10
ΑΜΠΕΛΙΑ – 7:00
ΑΝΑΛΗΨΗ – 6:50
ΒΑΡΚΟ – 6:45
ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ – 7:05
ΜΑΓΟΥΛΑ – 7:05
ΜΕΓΑΛΟ  ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ – 6:50
ΜΕΣΟΧΩΡΙ – 7:10
ΠΡΑΙΤΩΡΙ – 6:40
ΣΥΚΙΑ – 6:55

Για τις επόμενες μέρες θα ανακοινωθεί διαφορετικό πρόγραμμα αφού δεν θα χρειάζεται να έρχεστε στο σχολείο τόσο νωρίς.

Φροντίστε να έχετε μαζί σας :

• 2 στυλό ΑΝΕΞΙΤΗΛΗΣ ΜΕΛΑΝΗΣ (και ΟΧΙ από αυτά που .. σβήνουν).  Τα δύο στυλό θα πρέπει να είναι ίδιου χρώματος (μαύρο ή μπλέ),
  • μολύβι,
  • γομολάστιχα,
  • γεωμετρικά όργανα (εφόσον τα χρειάζεστε) και
  • μπουκαλάκι με νερό ή αναψυκτικό.

ΤΟ ΜΟΛΥΒΙ γενικά ΔΕΝ επιτρέπεται στις απαντήσεις, παρά ΜΟΝΟ αν το διευκρινίζουν οι οδηγίες των θεμάτων.

Εάν επιθυμείτε να φοράτε μάσκα κατά τη διάρκεια της εξέτασης (ΔΕΝ είναι υποχρεωτική) φροντίστε να τη έχετε μαζί σας!!

ΔΕΝ χρειάζεται να φέρετε μαζί σας ταυτότητα ή οποιοδήποτε άλλο αποδεικτικό στοιχείο αφού θα σας δωθούν τα καρτελλάκια υπόψηφίων που σας έχω ετοιμάσει, τα οποία και θα έχετε πλέον πάντα μαζί σας στις εξετάσεις.

Θυμηθείτε να φέρετε μαζί σας (ΜΟΝΟ την πρώτη ημέρα) την αίτηση – δήλωση υποψηφίου που ετοιμάσαμε μαζί και υπογράψαμε λίγες ημέρες πριν!!

Θα τα πούμε από κοντά.  Σας περιμένω με χαρά.. ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ !!

Ο Διευθυντής σας

Α. Φανίκος