πανελλαδικές

Η έναρξη της διαδικασίας υποβολής της Αίτησης – Δήλωσης (Α-Δ) υποψήφιων που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, θα γίνεται πλέον εντός του μήνα Νοεμβρίου του σχολικού έτους, κατά το οποίο ο/η υποψήφιος/α επιθυμεί τη συμμετοχή του/της στις πανελλαδικές εξετάσεις.

Συγκεκριμένα για τις πανελλαδικές εξετάσεις του έτους 2021, μέχρι το τέλος Νοεμβρίου οι μαθητές τελευταίας τάξης ΓΕΛ θα υποβάλουν την Αίτηση – Δήλωση, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου(e-mail) στη σχολική τους μονάδα, στην ηλεκτρονική διεύθυνση mail@lyk-domen.lar.sch.gr, η οποία και θα καταχωριστεί ηλεκτρονικά.

Ως προθεσμία για την υποβολή της Αίτησης – Δήλωσης των μαθητών/τριών που επιθυμούν να λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2021, ορίζεται το χρονικό διάστημα από Τετάρτη 25 Νοεμβρίου έως και Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020.

• ΟΔΗΓΙΕΣ για τη συμπλήρωση της Α-Δ δίνονται ΕΔΩ.
  • Η ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ που πρέπει να συμπληρώσουν οι μαθητές/τριες και να στείλουν στο σχολείο δίνεται ΕΔΩ.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ:

1. Διαβάστε προσεκτικά τις ΟΔΗΓΙΕΣ
  2. Συμπληρώστε την Α-Δ
  3. Στείλτε την Α-Δ στο σχολείο με email

ΠΡΟΣΟΧΗ: για οποιοδήποτε πρόβλημα, μπορείτε να επικοινωνείτε (είτε τηλεφωνικά, είτε με email) με τον Διευθυντή του σχολείου !!

Όσοι/ες μαθητές/ριες ενδιαφέρονται για εισαγωγή στα 3 Μουσικά Τμήματα, δηλαδή:

• το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστημίου,
  • το Τμήμα Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και
  • το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

ΔΕΝ θα συμπληρώσουν την παραπάνω Α-Δ αλλά θα πρέπει να επικοινωνήσουν με το σχολείο για να τους σταλεί η κατάλληλη Α-Δ !