Με μία σεμνή τελετή στην εκκλησία του Δομενίκου ξεκίνησαν οι εκδηλώσεις για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου. Οι κάτοικοι του χωριού μαζί με τους παραστάτες και τους σημαιοφόρους του Γυμνασίου και του Λυκείου Δομενίκου παρακολούθησαν τη Δοξολογία ενώ αισθητή ήταν οι παρουσία του μαθητή Καραγιάννη Βασίλη και των μαθητριών Αργυροπούλου Ελένης και Παπαργύρη Ιωάννας που επέλεξαν να ντυθούν με παραδοσιακές φορεσιές.

Τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε ο φιλόλογος του Γυμνασίου Δομενίκου Νίκος Αργυρίου ο οποίος, έχοντας μεγαλώσει στο Δομένικο μίλησε από καρδιάς!

Ακολούθησε η κατάθεση στεφάνων στο μνημείο και οι παρέλαση των μαθητριών και των μαθητών του Λυκείου, του Γυμνασίου και του Νηπιαγωγείου του Δομενίκου που καταχειροκροτήθηκαν

1 σχόλιο προς “28η Οκτωβρίου 2018 @ Δομένικο”

1. Ο/Η ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΥΤΟΓΛΟΥ λέει:

ΚΟΥΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Μπραβο σε ολους για την παρελαση στο χωριο.