Domeniko

Μεγάλη η θλίψη σήμερα για το σχολείο μας.. Ευτυχώς γλυτώσαμε τα χειρότερα!

Τρεις μαθητές της Γ’ τάξης και ένας μαθητής της Β’ τάξης είχαν την ατυχία να εμπλακούν σε τροχαίο ατύχημα εχθές, Πέμπτη 18 Οκτωβρίου, στις 10:00 περίπου το βράδυ στο δρόμο ανάμεσα στη Μυλόγουστα (Μεσοχώρι) και το Δομένικο.

Και οι τέσσερις διακομίστηκαν στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο της Λάρισας άλλος με ελαφρά και άλλος με λιγότερο ελαφρά τραύματα.  Οι πρώτες πληροφορίες που πήρα από τους εφημερεύοντες του Νοσοκομείου σήμερα στις 6:30 το πρωί που τους επισκέφτηκα ήταν ότι κανένας από τους μαθητές μας δεν διατρέχει κίνδυνο.  Ελπίζω τα νέα να είναι τα ίδια και καλύτερα το μεσημέρι που θα τους ξαναδώ.

Απόλυτη η ησυχία των συμμαθητών τους σήμερα στην πρωινή συγκέντρωση & προσευχή..

Οι ευχές όλων μας είναι μαζί με τα παιδιά μας!  Οι όποιες άλλες σκέψεις σχετικά με το περιστατικό είναι, αν όχι εκτός τόπου, ΣΙΓΟΥΡΑ εκτός χρόνου..

ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙΑ ΜΑΣ !