Υλοποίηση ημερίδας ΠΑΜΑΚ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ (ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΕΝΤΟΡΙΚΗΣ )

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Με άξονα τα νέα δεδομένα στην εκπαίδευση και την εισαγωγή του θεσμού του μέντορα στην εκπαίδευση διεθνώς, τη σχολική χρονιά 2016 – 2017 στο Γυμνάσιο Πανοράματος, ομάδα εκπαιδευτικών εφάρμοσε μοντέλο μεντορικής, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.

Η διαδικασία εφαρμογής και τα αποτελέσματα υλοποίησής της θα παρουσιαστούν στην ημερίδα με τίτλο «Μοντέλο μεντορικής στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Βιώματα Εκπαιδευτικών» σε συνεργασία με το τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής πολιτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας. Η υλοποίησή της ορίζεται στις 7 Φεβρουαρίου 2018 στην αίθουσα συνεδρίων του Πανεπιστημίου στις 12:00-15:00.

Στην ημερίδα θα παρίσταται η επίκουρη καθηγήτρια του Πανεπιστημίου Μακεδονίας κ. Ιωάννα Παπαβασιλείου- Αλεξίου, η Δ/ντρια του Γυμνασίου Πανοράματος κ. Καπαχτσή Βενετία και οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί της δράσης.

Η ημερίδα απευθύνεται σε σχολικούς συμβούλους, διευθυντές σχολείων και εκπαιδευτικούς.

Προσβλέποντας στην ανταπόκρισή σας.

Η Δ/ΝΤΡΙΑ

Δρ. Καπαχτσή Βενετία

Κατηγορίες: Σεμινάρια-Ημερίδες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.