Παρουσίαση βιβλίου για το Αρκάδι

image-10

Την Κυριακή 4 Νοεμβρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του Ιερού Ναού των Τεσσάρων Μαρτύρων, παρουσιάσθηκε το βιβλίο -κόμικ  αφιερωμένου στο ολοκαύτωμα του Αρκαδίου του μαθητή της Α΄ τάξης του Σχολείου μας Γιώργου Λελεδάκη. Την παρουσίαση παρακολούθησαν ο σεβασμιότατος Μητροπολίτης Ρεθύμνης και Αυλοποτἀμου κ. Ευγένιος, η αντιπεριφερειάρχης Ρεθύμνου κ. Λιονή, ο Δήμαρχος Ρεθύμνου  κ Μαρινάκης κια πλήθος κόσμου. Για το βιβλίο και τον συγγραφέα μίλησαν ο Θεολόγος καθηγητής κ. Ρηγινιώτης Θεόδωρος και ο συγγραφέας και δάσκαλος Ειδικής Αγωγής κ Καλογεράκης Γεώργιος. Στην εκδήλωση παρουσιάστηκε και η ταινία μικρού μήκους, επίσης αφιερωμένη στο Ολοκαύτωμα του Αρκαδίου που δημιούργησε ο ίδιος μαθητής.

Συγχαίρουμε ολόθερμα τον μαθητή του Σχολείου μας για τη δημιουργικότητα και το ήθος του, τον συγχαίρουμε για ότι δημιούργησε και μας χάρισε και του ευχόμαστε καλή πρόοδο και καλή συνέχεια.