Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές

Αγαπητοί γονείς,
ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων ΓΕΛ, ΕΠΑΛ, ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ για το έτος 2024-2025, παρακαλούμε να συμπληρώσετε τις επισυναπτόμενες Υπεύθυνες Δηλώσεις.

Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr (όπου η θεώρηση του γνησίου της υπογραφής γίνεται αυτόματα)
Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας

Παρακαλούμε να συμπληρώσετε ορθά όλα τα στοιχεία καθώς είναι απαραίτητο για να γίνει αντιπαραβολή με τα ήδη υπάρχοντα στοιχεία στο myschool.

Τις δηλώσεις μπορείτε να τις κατεβάσετε και από τον ακόλουθο σύνδεσμο:

Άνοιγμα μενού