Συμμετοχή σε Φιλανθρωπική Δράση.

Στο πλαίσιο της προσμονής της εορτής των Χριστουγέννων οι μαθητές του Γενικού Λυκείου Αρχαγγέλου συγκέντρωσαν με ιδιαίτερη προθυμία και ζήλο τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δημοτικού Συγκροτήματος Αρχαγγέλου. Πρόκειται για μαθητές με υψηλό ανθρωπιστικό ήθος, αρχές και σεβασμό στον συνάνθρωπο, κάτι το οποίο διαφαίνεται καθημερινά στη σχολική καθημερινότητα. Από τις αρχές Δεκεμβρίου επέδειξαν μία μοναδική και αξιέπαινη συμμετοχή στη συγκεκριμένη ανθρωπιστική δράση και το αποτέλεσμα είναι άξιο μνείας και συγχαρητηρίων για όλους τους μαθητές του Λυκείου μας. Είμαστε περήφανοι για τους μαθητές και τις μαθήτριες μας!

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους από τον Διευθυντή του Λυκείου μας, κύριο Ευαγγελίδη Παναγιώτη, τον Υποδιευθυντή, κύριο Σαρικά Μιχάλη και τον Σύλλογο Διδασκόντων!