Μαθηματικά Πανελλήνιες 2017

Η προσπάθεια για πολλούς μαθητές του σχολείου μας έχει ξεκινήσει με τελικό σκοπό την υλοποίηση των ονείρων τους. Σε αυτή τη δοκιμασία το ΓΕΛ Αρχαγγέλου θα είναι αρωγός τόσο δια ζώσης στις ώρες λειτουργίας του σχολείου όσο και μέσω διαδικτύου.

Ειδικότερα, ο Σύμβουλος Μαθηματικών Νοτίου Αιγαίου κ. Καραγιάννης Ι. σε συνεργασία με καθηγητές Μαθηματικών ανανεώνει ένα χρήσιμο και σημαντικό υλικό των Μαθηματικών για Πανελλήνιες. Έτσι,την ομάδα στο facebook “Εφαρμοσμένη Διδακτική Μαθηματικών” και στη σελίδα Μαθηματικός Περιηγητής θα ανεβαίνει συνεχώς υλικό για τα Μαθηματικά των πανελλαδικών (Διαγωνίσματα,μεθοδολογία κλπ). Ενημερώστε λοιπόν τους μαθητές σας, τα παιδιά σας που είναι υποψήφιοι και τους φίλους σας. Όπως υπόσχεται ο Σύμβουλος και εμπνευστής της προσπάθειας, “Σας περιμένουν πολλές εκπλήξεις!!!”

Αποτέλεσμα εικόνας για πανελληνιες μαθηματικα