Στη μνήμη του Ραφαήλ

11215182_1089250004419188_4082566706204496748_nΣήμερα στο σχολείο η μέρα ήταν τόσο διαφορετική από τις άλλες. Η 15η Οκτωβρίου θα μείνει στη μνήμη μας για πολλά χρόνια.

Η είδηση του αδόκητου χαμού του αγαπημένου μας αποφοίτου Ραφαήλ Καραολανη, ήρθε τόσο αναπάντεχα και ξαφνικά σαν γροθιά στο στομάχι η καλύτερα σαν μαχαιριά, που βύθισε το σχολείο μας, μαθητές και καθηγητές, σε βαθιά θλίψη και βαρύ πένθος.

Δεν πάει πολύς καιρός, μόλις τρια χρόνια πριν, που τον είχαμε κοντά μας ως μαθητή. Οι μνήμες από εκείνη την περίοδο είναι ακόμα πολύ νωπές. Ο Ραφαήλ ήταν αυτό που λέμε με απλά λόγια  “το καλύτερο παιδί”.

Η Διευθύντρια, οι καθηγητές και οι μαθητές θέλουν να εκφράσουν μέσω αυτής της ανάρτησης τα θερμά τους συλλυπητήρια στους γονείς του, Στέφανο και Ξένια, καθώς και στον αδελφό του Νικόλα και ευχόμαστε ο Θεός να τους δίνει δύναμη και κουράγιο!

Αγαπημένε μας Ραφαήλ ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα σε σκεπάσει!