H Πολεμική Αεροπορία στο πλαίσιο του Εορτασμού του Προστάτη της Πολεμικής Αεροπορίας (ΠΑ), το Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2022, θα προγραμματίσει εκδήλωση, στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας, που θα περιλαμβάνει πτήσεις μαθητών/τριών της Β ΄και Γ΄ Τάξης Λυκείου, σχολικού έτους 2022-2023 , με Εκπαιδευτικά Αεροσκάφη της ΠΑ. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση, μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της ΠΑ (www.haf.gr) έως την Tετάρτη 26 Οκτωβρίου 2022 (23:59) και η επιλογή θα πραγματοποιηθεί κατόπιν κλήρωσης, η οποία θα διεξαχθεί την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 στο Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας.

Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το ακόλουθο  έγγραφο:

Ενημέρωση μαθητώντριών της Β και Γ Λυκείου για τη συμμετοχή τους σε πτήση με ελικοφόρα πτητικά μέσα της Πολεμικής Αεροπορίας