Αρχική » Γενικά » 4η θέση στον Τοπικό Διαγωνισμό Εργαστηριακών Δραστηριοτήτων Φυσικών Επιστημών 2023-24

Πρόσφατα σχόλια

Η ΔΔΕ Πειραιά, οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης Φυσικών Επιστημών και οι Υπεύθυνοι των ΕΚΦΕ Πειραιά Καλλίπολης και Νίκαιας διοργάνωσαν τοπικό προκριματικό διαγωνισμό εργαστηριακών δεξιοτήτων στα μαθήματα Φυσικής, Χημείας και Βιολογίας για συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών – EOES 2024». Ο τοπικός Μαθητικός Διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε στο εργαστήριο του ΕΚΦΕ Νίκαιας το Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023 και το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από  ομάδα μαθητών της Β΄Λυκείου προσανατολισμού θετικών σπουδών και συγκεκριμένα τους : Ζαχαριάδη Αχιλλέα, Νέο Αλέξιο, Τσάμη Πάρι-Νικόλαο και Τσιλιβίγκου Φωτεινή. Η ομάδα κατάφερε να κατακτήσει την τέταρτη θέση μεταξύ των δημόσιων και ιδιωτικών λυκείων της Διεύθυνσης Πειραιά που συμμετείχαν στο διαγωνισμό. Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας!