Εβδομάδα Ενημέρωσης για τον Εγκέφαλο – Brain Awareness Week 2019

«Eγκέφαλος…Τόσο Μικρός, Τόσο Μέγας»

Όπως κάθε χρονιά, έτσι και φέτος το σχολείο μας συμμετείχε στην κεντρική εκδήλωση της Εβδομάδας Ενημέρωσης για τον Εγκέφαλο – BAW – 2019, την Κυριακή 31 Μαρτίου 2019 στο
Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών (χάρτης)  και (πρόγραμμα)

Η BAW είναι μια διεθνής εκστρατεία πληροφόρησης για την έρευνα του Νευρικού Συστήματος που συντονίζεται από την European Dana Alliance for the Brain, την Federation of European Neuroscience Societies και την International Brain Research Organization.

Η μαθητική ομάδα αποτελούμενη από τις μαθήτριες της Α’ Λυκείου Νταφογιάννη Παναγιώτα, Σολωμού Λεονόρα. και Σωτηροπούλου Δήμητρα θα παρουσιάσει τη δράση της και μια εργασία για την ποικιλομορφία των νευρώνων εκθέτοντας και το 3D εκτυπωμένο μοντέλο ενός αληθινού νευρώνα. (από Get3D)

arlap

Κατηγορίες: 2018-2019. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.