Pink the City 2021 – Δράσεις ενημέρωσης, ευαισθητοποίησης και υποστήριξης για τον καρκίνο του μαστού

Το σχολείο μας συμμετείχε φέτος στη δράση Pink the City του συλλόγου γυναικών με καρκίνο του μαστού Αλμα Ζωής ν.Αχαΐας. Οι μαθητές και μαθήτριες, με το όνομα Let it Pink, ενημερώθηκαν για τον καρκίνο του μαστού με εισηγήσεις στο σχολείο, υποστήριξαν οικονομικά το σύλλογο προμηθευόμενοι το φετινό t-shirt και συμμετείχαν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης με φωτογραφίες. Μαλιστα, η συμμετοχή του σχολείου ήταν η δεύτερη πολυπληθέστερη για φέτος, γεγονός που επαινέθηκε από τον Σύλλογο Άλμα Ζωής! Η ομάδα εκπαιδευτικών: Βαρδάλου Έλενα ΠΕ80 και Φιλοσόφου Μαρία ΠΕ02, Σύμβουλοι Σχολικής Ζωής του σχολείου, και Αρλαπάνος Γιωργος, ΠΕ0404.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.