Πέμπτη, 8 Οκτώβριος 2020...12:29 ΜΜ

Ένας πρωταθλητής στο σχολείο μας – Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Μετάβαση στα σχόλια

Το σχολείο μας, την 1η Οκτωβρίου 2020 πραγματοποίησε εκδήλωση για τον εορτασμό της 7ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού. Το σύνθημα της ημέρας ήταν «Αθλούμαι-μένω υγιής-μένω ασφαλής». Η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας προσκάλεσε το διακεκριμένο Αθλητή υδατοσφαίρισης, Ομοσπονδιακό προπονητή και καθηγητή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης κ. Γεράσιμο Λυκούδη. Ο κ. Λυκούδης μίλησε στις τρεις τάξεις του σχολείου μας για τον Αθλητισμό, την υδατοσφαίριση και τα ευεργετικά οφέλη της άθλησης. Οι μαθητές/τριες χειροκρότησαν με ενθουσιασμό τον πρωταθλητή και εξέφρασαν το θαυμασμό τους. Του απηύθυναν ερωτήματα γύρω από τα θέματα που αναπτύχθηκαν και για την αθλητική του πορεία. Η εκδήλωση του σχολείου κατά ομολογία σημείωσε μεγάλη επιτυχία και οι μαθητές αποκόμισαν ενδιαφέρουσες και σημαντικές γνώσεις.