Παρουσίαση Ερευνητικών Εργασιών – Projects 2013-2014

Την Τετάρτη, 14-5-2014 και την Πέμπτη, 15-5-2014, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση των ερευνητικών εργασιών – projects των μαθητών των Α΄ και Β΄ τάξεων αντίστοιχα. Συγκεκριμένα, παρουσιάστηκαν οι εξής ερευνητικές εργασίες:

1. «Η Συμβολή της Ζωγραφικής και της Μουσικής στη Θρησκευτική Λατρεία από την Αρχαιότητα μέχρι Σήμερα στον Ελλαδικό Χώρο» (Α1, Διδάσκουσα: Μ. Μιχαλοπούλου, ΠΕ01),
  2. «Παράδοξα της Κβαντικής Φυσικής» (Α2, Διδάσκων: Δ. Κορφιάτης, ΠΕ0401),
  3. «Η Μεσογειακή Διατροφή Σήμερα στην Ελλάδα» (Α3, Διδάσκων: Ι. Παυλάκης, ΠΕ11)
  4. «Η Δύναμη της Μουσικής, του Λόγου και της Εικόνας στην Κατανόηση της Φυσικής» (Β1, Διδάσκουσα: Ειρ. Κοτζαμανίδη, ΠΕ0401),
  5. «Αγγλόφωνος Κινηματογράφος» (Β2, Διδάσκουσα: Μ. Χριστοπούλου, ΠΕ06),
  6. «Ρύπανση Υδάτων» (Β3, Διδάσκουσα: Αικ. Κασσαπάκη, ΠΕ04.02).

Ο Συντονιστής, κ. Παυλάκης Ιωάννης συνεχάρη τους μαθητές και τους καθηγητές για την δουλειά τους και τους ενθάρρυνε να συνεχίσουν την προσπάθεια τις επόμενες χρονιές στοχεύοντας σε καλύτερη και ουσιαστικότερη έρευνα.

Την παρουσίαση των μαθητών παρακολούθησαν η σύμβουλος παιδαγωγικής καθοδήγησης και μέλος του ΕΠΕΣ του σχολείου μας, σύμβουλος ΠΕ02 Ν. Ηλείας, κ. Σουσάνα Ζαχαροπούλου , η πρώην σύμβουλος παιδαγωγικής καθοδήγησης και μέλος του ΕΠΕΣ του σχολείου μας, και πρώην σύμβουλος ΠΕ06, κ. Ελένη Μπιντάκα, η Διευθύντρια του σχολείου μας, κ. Μαρία-Ροζίτα Τσελεπή, η Διευθύντρια του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Πατρών, κ. Μαρία Αργυροπούλου, καθώς και πολλοί καθηγητές του Πρότυπου Πειραματικού Λυκείου αλλά και του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου.

DSC01937DSC01947DSC01983DSC02000

Κατηγορίες: Ερευνητικές εργασίες 2013-2014. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.