Συμμετοχή στην Εκδήλωση για την απόδοση συλλογών πετρωμάτων σε σχολεία της Αχαΐας και Βράβευση των μαθητών/τριών του Διαγωνισμού φωτογραφίας «πετρώματος»

Οι μαθητές του σχολείου μας που πήραν μέρος στο Διαγωνισμό «φωτογραφίας Πετρώματος» και η υπεύθυνη καθηγήτρια, κ. Μαρία Χριστοπούλου ΠΕ06 παραβρέθηκαν στην ειδική Εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 14 Μαΐου 2014  και ώρα 20:00 στην αίθουσα του Τεχνικού Επιμελητηρίου (Τριών Ναυάρχων 40 και Ρήγα Φεραίου) στην Πάτρα για την απόδοση τιμής στο δωρητή των συλλογών πετρωμάτων, κ. Ιωάννη Τασσόπουλο. Στη διάρκεια της εκδήλωσης, αποδόθηκαν συλλογές πετρωμάτων σε Γυμνάσια της Αχαΐας  και δόθηκαν τα βραβεία του διαγωνισμού. Την εκδήλωση χαιρέτησε η Διευθύντρια Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Αχαϊας, Δρ Ευγενία Πιερρή.

Η Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης κα Ιωάννα Παπαϊωάννου, με αφορμή τη δωρεά των πετρωμάτων, είχε διοργανώσει διαγωνισμό φωτογραφίας πετρώματος για τους μαθητές των σχολείων της Αχαΐας σε συνεργασία με: τους Συμβούλους Φυσικών Επιστημών (κ. Παύλο Σινιγάλια & κα Όλγα Χατζηκωντή), τους Υπευθύνους των ΕΚΦΕ Πάτρας και ΕΚΦΕ Αιγίου (κ. Νικόλαο Ξανθόπουλο & κ. Γιώργο Ζησιμόπουλο) και το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Αχαΐας (κ. Βάϊο Παπαϊωάννου).

DSC01934 DSC01929 DSC01926 DSC01921 DSC01917 DSC01916 DSC01914 DSC01913

Κατηγορίες: 2013-2014, Εκδηλώσεις δραστηριότητες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.