Παρουσίαση Πολιτιστικών Προγραμμάτων Δικτύων Ν. Αχαϊας και Εορτασμός της Ευρωπαϊκής Νύχτας Μουσείων 2014

Την Κυριακή, 11-5-2014, στις 18:30-22:00, στο Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών, πραγματοποιήθηκε η Εκδήλωση “Οι Συλλογές του Μουσείου μας Ενώνουν με τους Μαθητές” για τον Εορτασμό της Ευρωπαϊκής Νύχτας Μουσείων 2014.

Το σχολείο μας συμμετείχει στην Εκδήλωση με το πολιτιστικό πρόγραμμα «Φωτογραφία και Βίντεο» που είναι ενταγμένο στο Δίκτυο «Ο ΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΜΕΣΩΝ ΩΣ ΜΟΡΦΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ». Οι μαθητές του προγράμματος παρουσίασαν σε έκθεση-περίπτερο τις δράσεις και τη δουλειά τους κατά τη σχολική χρονιά 2013-2014.

Την εκδήλωση χαιρέτησαν η υπεύθυνη δράσεων του ΜΕΤ, κ. Θεολόγη-Γκούτη Πένυ, η υπεύθυνη των Πολιτιστικών Προγραμμάτων Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Αχαϊας, κ. Καβαλλάρη Ισμήνη, ο Δ/ντής του ΜΕΤ, καθηγητής, κ. Βιτωράτος Ευάγγελος και η Δ/ντρια Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Αχαϊας, Δρ Πιερρή Ευγενία. Ακολούθησε Συναυλία από το Τμήμα Μοντέρνου Τραγουδιού του Ωδείου Φ. Νάκας.

Δείτε εδώ τη δουλειά του Προγράμματος “Φωτογραφία και Βίντεο” τη φετινή σχολική χρονιά:

Τελική Παρουσίαση Φωτογραφία-Βίντεο, Δίκτυο Μιντιακός Γραμματισμός

Άλμπουμ με Μαθητικό Υλικό Φωτογραφία και Βίντεο

Φωτογραφικό Άλμπουμ Μαθήτριας Φωτογραφία και Βίντεο

Παρουσίαση Μαθητή με Διάσημους Σκηνοθέτες Φωτογραφία και Βίντεο

(οι μαθητές μας δημιούργησαν και 3 βίντεο, τα οποία δυστυχώς λόγω προβλημάτων χωρητικότητας, δεν μπορούν να αναρτηθούν στην ιστοσελίδα μας)

Η Αφίσα μας:

Poster, Φωτογραφία και Βίντεο

Φωτογραφίες από την Εκδήλωση:

DSC01912 DSC01903 DSC01902 DSC01901 DSC01899 DSC01893 DSC01890 DSC01887 DSC01885

ΑΦΙΣΑ

Κατηγορίες: 2013-2014, Εκδηλώσεις δραστηριότητες, Πολιτιστικά Προγράμματα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.