26 Μαρτίου 2012

Σήμερα ο καθηγητής Αγγλικής Γλώσσας και υποδιευθυντής του 20 Γυμνασίου Πάτρας, κύριος Κων/νος Δαουλτζής, ο οποίος έχει κάνει σπουδές στη φωτογραφία και είναι μέλος της φωτογραφικής λέσχης Πάτρας, επισκέφτηκε το σχολείο μας και μίλησε με τους μαθητές της φωτογραφικής μας λέσχης για τις φωτογραφίες που έχουν τραβήξει τα παιδιά. Τους βοήθησε να κρίνουν τις ίδιες τους τις φωτογραφίες, να καταλάβουν ποιες είναι κατάλληλες για το θέμα της τελικής τους έκθεσης και ποιες χρειάζονται διόρθωση. Τέλος τους έδειξε δικές του φωτογραφίες με το ίδιο θέμα για να συγκρίνουν, να καταλάβουν καλύτερα τι πρέπει να κάνουν και να πάρουν ιδέες.

Κατηγορίες: Η Πόλη μας, η Πάτρα μέσα από τον Φωτογραφικό Φακό των Εφήβων της. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.