Αγώνας πετοσφαίρισης κοριτσιών ΓΕΛ Κ. Αχαΐας – ΓΕΛ Δεμενίκων

Τη Δευτέρα 25/1/2016 η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών του σχολείου μας αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα του ΓΕΛ Δεμενίκων. Ο αγώνας έγινε στο κλειστό γήπεδο Ροϊτίκων, στο πλαίσιο των αγώνων πετοσφαίρισης Α΄φάσης μαθητών –μαθητριών Λυκείων & ΕΠΑΛ σχολικού έτους 2015-2016

Μετά από ένα πολύ ενδιαφέρον και θεαματικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του ΓΕΛ Δεμενίκων με 2-0 σετ (25-15 και 25-18).

Η ομάδα μας αγωνίστηκε για τη νίκη και όλες οι παίκτριες έδωσαν το καλύτερό τους εαυτό.

Την ομάδα μας αποτελT3ούσαν οι: Βασιλόγιαννη Μαρία, Τσόμο Νάντια, Παναγιωτοπούλου Δέσποινα, Κλοκίτη Αντωνία , Σακάϊ Λεντίνα από τη Γ΄ τάξη, Λέκα Λόλα Καρβουνιάρη Βασιλική, Σούρα Αιμιλία, Κατσιδήμα Αμαλία από τη Β΄ τάξη και Λάτση Δέσποινα, Κωστοπούλου Βασιλική , Μητροπούλου Βάσια, από την Α΄ τάξη.

Υπεύθυνος καθηγητής: Στάθης Μακρίδης, Γυμναστής.

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που αγωνίστηκαν!