Μαθητές του Γενικού Λυκείου Κάτω Αχαΐας στο ΣΟΨΥ Πάτρας και στο «Ολοήμερο Κοινωνικό Στέκι ΗΒΗ»

ΣΟΨΥ

Η επίσκεψη – συζήτηση έγινε στο πλαίσιο του project “Στερεότυπα στην οικογένεια και ενδοοικογενειακή βία” που υλοποιεί το Γενικό Λύκειο Κάτω Αχαΐας με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Ευστάθιο Μπουρδόπουλο. Οι εντυπώσεις ήταν άριστες και από τις δύο πλευρές θέτοντας τις βάσεις για μια μακροχρόνια και εποικοδομητική συνεργασία.

Ο παιδοψυχίατρος κος. Αντύπας Γιώργος και η ψυχολόγος κα. Κρανιά Ειρήνη από την ομάδα έργου του ΗΒΗ, υποδέχτηκαν και συζήτησαν με τους μαθητές για την Ενδοοικογενειακή Βία, τα Στερεότυπα και τις Προκαταλήψεις.

Δείτε περισσότερα..